👉 Проведення комп’ютерної томографії (КТ) – швидкий, безпечний і безболісний спосіб отримати повну інформацію про свій організм

☝🏻 Комп’ютерною томографією (КТ) називається ефективний та сучасний діагностичний метод, який дозволяє дізнатися важливу інформацію про стан внутрішніх органів та систем організму шляхом пошарового сканування певної ділянки тіла рентгенівськими променями.

👉🏻 КТ – це дуже інформативний метод діагностики патології голови та шиї, органів грудної, черевної порожнини, заочеревинного простору, малого таза, магістральних судин та судин кінцівок.

🤰🏻Основним протипоказанням до проведення КТ-досліджень є вагітність.

Обмежене використання:
🔺 виражене рухове збудження;
🔺 діти ( тільки при наявності життєвих показань( ЧМТ та важка політравма).
📌 Значно більше протипоказань при проведенні КТ із внутрішньовенним контрастуванням.
🔻 Контрастний препарат вводять внутрішньовенно під час томографії, який виділить («підфарбує») потрібну ділянку. Для контрастування в КТ використовуються йодовмісні речовини, що диктує певні обмеження і протипоказання для деяких пацієнтів.

Протипоказання для введення контрастної речовини при КТ:
🔺 патології щитоподібної залози;
🔺 ниркова недостатність;
🔺 важка форма цукрового діабету;
🔺 індивідуальна непереносимість препаратів йоду;
🔺 високий артеріальний тиск.
❗️ Про всі можливі протипоказання слід обов’язково сказати лікареві до введення препарату. Перед проведенням КТ дослідження із застосуванням контрасту необхідно здати аналіз крові на креатинін, важливий маркер стану функції нирок.
👩🏻‍⚕️ В цілому, використання контрастної речовини при проведенні КТ не варто боятися. Головне – не нехтувати правилами безпеки. Цей метод діагностики дозволяє рано дізнатися про хворобу і вилікувати її з найменшими втратами.